Hybrydyzacja

 

 

Istniejące sprawne wagi mechaniczne samochodowe można poddać hybrydyzacji. Proces ten polega na zastąpieniu mechanicznego wagowskazu elektronicznym układem pomiarowym. Przy hybrydyzacji wagi mechanicznej wykorzystuje się istniejące urządzenie wagowe z wszystkimi elementami przeniesienia obciążenia. Przetwornik tensometryczny montowany jest za pomocą elementów konstrukcyjnych w cięgno zdawcze. Ważenie odbywa się poprzez pomiar siły przekazywanej przez układ mechaniczny wagi na czujnik tensometryczny. Następnie sygnał pomiarowy z czujnika przesyłany jest do miernika wagowego umożliwiającego cyfrowy odczyt wyniku ważenia na wyświetlaczu.
Waga poddana hybrydyzacji posiada elektroniczny miernik wagowy, który pozwala na opcjonalne podłączenie komputera, drukarki, dodatkowego zewnętrznego wyświetlacza lub dowolnegi innego urządzenia.
Wzbogacenie zestawu o typowy komputer PC wraz z odpowiednim oprogramowaniem użytkowym pozwoli na stworzenie bazy danych produktów, dostawców lub odbiorców oraz rejestracji dokonanych ważeń z możliwością bilansowania za dowolnie wybrany okres czasu.

Nasze działania związane  z modernizacją wag mechanicznych na wagi hybrydowe elektroniczne obejmują:

  •   remont układu mechanicznego: czyszczenie i  malowanie konstrukcji, wymiana zużytych elementów mechanizmu,
  •   regulacja: regulacja poszczególnych punktów zdawczych mechanizmu,
  •   hybrydyzacja: demontaż wagowskazu, montaż czujnika pomiarowego, podłączenie miernika wagowego,
  •   kalibracja: kalibracja wagi za pomocą wzorców masy,
  •   podłączenie do miernika dodatkowych urządzeń:  w zależności od potrzeb użytkownika może to być zewnętrzny wyświetlacz, drukarka, komputer, szlabany, światła wjazdowe i zjazdowe, itp.
  •    legalizacja: przeprowadzamy legalizację Pierwotną WE.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykonaniem w naszej firmie hybrydyzacji wagi, legalizacji pierwotnej lub przeglądu serwisowego wag, prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu.

Sklep Allegro

multiwag allegro

 

Kontakt

Adres siedziby firmy:
MULTIWAG
ul. Nowodworska 1C
21-100 Lubartów

Tel: 504 335 604

Masz pytania?

Prośba o oddzwonienie Szanowny Kliencie, jeżeli masz pytania zostaw swoje imię oraz numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie.
The Name is required
The Phone is required
Dziękujemy. Oddzwonimy najszybciej jak to możliwe.