Wagi samochodowe – Lublin

Waga samochodowa została zaprojektowana i zbudowana w taki sposób, że spełnia zasadnicze wymagania obowiązującej Dyrektywy wprowadzonej do prawa polskiego Rozporządzeniem Ministra Gospodarki w sprawie wymagań dla wag nieautomatycznych. Przeznaczona jest do statycznego ważenia pojazdów samochodowych oraz może służyć do dokonywania rozliczeń handlowych (tylko w przypadku, gdy waga posiada ważną legalizację).

Wagi składa się z pomostu posadowionego na czujnikach pomiarowych oraz terminala wagowego wyświetlającego pomiar z ważenia. Dodatkowo można wyposażyć ją w szeroki zestaw urządzeń współpracujących. Jest odporna na działania czynników atmosferycznych, mocna i trwała, a jednocześnie gwarantuje precyzyjne i powtarzalne pomiary. Może być posadowiona na ławach fundamentowych wylewanych lub na gotowym podłoży prefabrykowanym, które znajduje się w naszej ofercie. Możliwy jest montaż jako waga wyniesiona najazdowa lub jako zagłębiona na równi z terenem. Konstrukcja jest smukła i niska dzięki czemu nie potrzebuje długich najazdów. Jednak posiada szczelinę pod pomostem na tyle dużą, że umożliwiającą bezproblemowe czyszczenie.

Jest to wersja wagi, która przyjeżdża na miejsce montażu już zalana betonem.
Możemy również wykonać wersję wagi zalewanej u Klienta, ale osobiście nie polecamy tego wykonania. Wypełnianie jej na miejscu dodaje dodatkowych problemów i nieporozumień. Na klienta przenoszony jest obowiązek “pilnowania” betonu (podlewanie, przykrywanie itp.) Dodatkowo wibrowanie ręczne jakie jest konieczne w takim przypadku, nie daje takiej trwałości i estetyki jak na stole.

waga samochodowa
waga samochodowa

Pomost naszej wagi samochodowej składa się z elementów stalowo-betonowych z prefabrykacji. Rama wykonana jest z dwuteownika typu HEB szerokostopowy, który wzmacniany jest jeszcze kilkoma przyspawanymi wstawkami zabezpieczającymi przed skręcaniem. Wewnątrz znajdują się podwójne siatki zbrojeniowe z pręta fi 12 oczko co 12cm. Rama wypełniona jest betonem drogowo-mostowym klasy C40/50 (na kruszywie bazaltowym) SCC –samozagęszczalny z gwarancją wodoszczelności i mrozoodporności, a całość wibrowana jest w specjalnej formie na stole wibracyjnym. Nawierzchnia betonowa pomostu odbita kratownicą tworzącą powłokę antypoślizgową zabezpieczona przed łuszczeniem betonu. Wszystkie elementy stalowe wagi pokryte są podwójną warstwą farby podkładowej epoksydowej oraz nawierzchniową poliuretanową - nanoszone pompą. Nawierzchnia betonowa wagi pokryta jest również farbą epoksydową do betonu stosowaną m.in. w przemyśle stoczniowym (doki betonowe). Ścieralność betonu wg normy PN-EN.206.1 wg klasyfikacji dedykowana do posadzek i nawierzchni eksploatowanych przez pojazdy o ogumieniu pełnym oraz wózki podnośnikowe z ogumieniem elastomerowym. Wykonujemy również wagi w technologi ocynku.

elektronika wagowa

Elektronika zastosowana do wagi pochodzi od sprawdzonych i pewnych producentów, którzy działalnością swoją obejmują wiele krajów. Są to prawdziwie przetestowane wysokiej klasy czujniki, terminale wagowe, wyświetlacze, drukarki itd. Z wieloletniego doświadczenia wiemy które podzespoły są niezawodne i takie stosujemy w naszej wadze. Nawet jeśli przydarzy się jakieś uszkodzenie lub awaria to też nie problem, ponieważ zawsze posiadamy na stanie wszystkie części zamienne. Każdy z elementów jest również ogólnodostępny na rynku dzięki czemu mogą Państwo zakupić go u dowolnego sprzedawcy. Nie uzależniamy nikogo od zakupu tylko u nas co według nas jest mocnym atutem. Terminale wagowe są bardzo proste i intuicyjne w obsłudze co gwarantuje szybki i sprawny pomiar. Dodatkowo posiadają możliwość rozbudowy o wyposażenie dodatkowe np. podłączenie do komputera, wyświetlacz zewnętrzny, drukarka paragonowa itd.

Parametry techniczne wagi

waga samochodowa

Struktura wagi

Odbita w betonie kratownica powoduje niesamowity efekt wizualny i estetyczny.

waga samochodowa

Studzienka sumatora

W tym miejscu schowany jest nadmiar przewodów i sumator. Całość zabezpieczona z każdej strony przed ingerencją gryzoni.

waga samochodowa

Niska konstrukcja

Waga jest tak niska, że ledwo zauważalna. Jednocześnie pomost jest tak osadzony, aby możliwe było kontrolowanie przestrzeni pod wagą. Bardzo ważne do zachowania czystości.

Przewiń na górę